ΚΠΕ ΟΜΗΡΟΥΠΟΛΗΣ ΧΙΟΥ - Υλοποίηση επιμορφωτικού σεμιναρίου Α' επιπέδου

Γράφει ο/η Παιδαγωγική Ομάδα
29.10.12
Υλοποίηση επιμορφωτικού σεμιναρίου Α' επιπέδου

Το ΚΠΕ Ομηρούπολης Χίου, στο πλαίσιο των υποχρεώσεών του που απορρέουν από το Τεχνικό Δελτίο Έργου του και στα πλαίσια των δράσεων ενηλίκων της Δια Βίου Μάθησης διοργανώνει διήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα:  «ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ».

Το σεμινάριο θα υλοποιηθεί στις εγκαταστάσεις του ΚΠΕ Ομηρούπολης Χίου, την Παρασκευή 7 και το Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2012.

Το σεμινάριο (α΄ επιπέδου) απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης  Χίου.

Οι εκπαιδευτικοί θα επιλεχθούν με τα εξής κριτήρια:

1ο Κριτήριο: Να μην έχουν συμμετάσχει σε επιμορφωτικά σεμινάρια Περιβαλλοντικής Εκπ/σης στο Κ.Π.Ε. Ομηρούπολης Χίου ή άλλου επίσημου φορέα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης.

2ο Κριτήριο: Να υλοποιούν πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης κατά το τρέχον σχολικό έτος.

Στο σεμινάριο υπολογίζεται ότι θα συμμετέχουν περίπου 50 εκπαιδευτικοί.

Τελευταία ανανέωση ( 30.10.12 )