ΚΠΕ ΟΜΗΡΟΥΠΟΛΗΣ ΧΙΟΥ - Δημιουργική Χρήση της Ιστοσελίδας

Δημιουργική Χρήση της Ιστοσελίδας Εκτύπωση E-mail
Γράφει ο/η Yannis Prodromou
19.09.08

Από φέτος, στόχος μας είναι να δημιουργήσουμε μια πλήρη πλατφόρμα διαδραστικής μάθησης και ενημέρωσης (e-learning) για μαθητές και εκπαιδευτικούς των σχολείων όλης της Ελλάδας που επιθυμούν να υλοποιήσουν περιβαλλοντικά προγράμματα για τη Χίο. Εμείς σας προσφέρουμε άφθονο υλικό ενημέρωσης με θεματικούς άξονες τα τρία προγράμματά μας: α) Κλειδού (χλωρίδα-πανίδα), β) Εσπεριδοειδή - Κάμπος, γ) Μαστίχα - Μαστιχοχώρια.  Ανατρέχοντας στο link Περιφερειακό Δίκτυο μπορείτε να βρείτε ποικίλλη ύλη ταξινομημένη.

Πέρα από το καθαρά ενημερωτικό υλικό, προτείνουμε δραστηριότητες και  εργασίες που θα μπορούσαν να πραγματοποιήσουν με τους μαθητές τους οι εκπαιδευτικοί που θα αναλάβουν  να υλοποιήσουν περιβαλλοντικά προγράμματα για τον Κάμπο και τα Εσπεριδοειδή, την Κλειδού και τις χλωρίδα - πανίδα και τη Μαστίχα και τα Μαστιχοχώρια.

Μπορείτε να ανατρέχετε στις πρόσφατες καταχωρήσεις για να ενημερώνεστε μιας και η ιστοσελίδα του ΚΠΕ συνεχώς ανανέωνεται και αναβαθμίζεται ποιοτικά και ποσοτικά.

Τελευταία ανανέωση ( 30.10.09 )